Актуелно

Предшколски дан на Сајму књига

Другу годину заредом "Креативни центар" организује Предшколски дан, с посебним програмом за васпитаче и све запослене у предшколским установама.

На нашем штанду у Хали 2 (доњи ниво) у среду, 25. октобра, од 17.00 до 19.00 h одржаће се промоција нових приручника за васпитаче и разговор са ауторима: Мирком Дејићем ("Предшколац у свету математике"), Радмилом Павловић и Наташом Митровић ("Цртам, шарам и рукама стварам") и др Мирјаном Марковић, Славицом Томић и Слободанком Дадом Миловановић ("Од гласа до слова).

Само на дан промоције - само на нашем Школском штанду у Хали 2 - ове приручнике моћи ћете да купите са специјалним попустом од 25%.

Због ограниченог броја места пријава за промоцију је обавезна - пошаљите нам своје име и презиме, назив установе и град из којег долазите мејлом на bookmaster@kreativnicentar.rs. Рок за пријаву је понедељак, 23. октобар.

Видимо се на Сајму књига!

У недељу, 22. октобра, почиње 62. међународни београдски сајам књига, који ће трајати до недеље, 29. октобра.

Издања Креативног центра можете наћи на наша три штанда:

- Главни штанд, Хала 1;
- Штанд за велике попусте, Хала 4;
- Уџбенички штанд; Хала 2 (доњи ниво)  - у оквиру Сајма образовања и наставних средстава од 25. до 29. октобра

Погледајте програм дешавања на штандовима Креативног центра

Прелистајте наш нови каталог

Награда Најбољи европски уџбеник за Забавни свет геометрије

Издавачка кућа "Креативни центар" освојила је на овогодишњем Франкфуртском сајму књига (11-15. октобар) награду Најбољи европски уџбеник (Best European Learning Material Award - BELMA) за књиге из едиције "Забавни свет геометрије", намењене предшколцима (Играмо се линијамаИграмо се облицима и Слагалице), ауторки Милене Радовановић, Миље Радовановић и Мирјане Радовановић,са илустрацијама Бориса Кузмановића

Награде за најбоље европске уџбенике додељују Франкфуртски сајам књига, Међународна асоцијација за истраживање уџбеника и образовних медија  и Европско удружење издавача уџбеника , а свечано проглашење победника традиционално се одржава првог дана Франкфуртског сајма књига.

Ново! Збирка задатака за завршни испит из географије

У нашој едицији "Вежбам за малу матуру" објављена је нова збирка - "Географија - збирка задатака за завршни испит".

У збирци се налази 250 задатака који су кључни за разумевање школског градива из географије. Задаци су подељени у четири области: Географске вештине, Физичка географија, Друштвена географија и Регионална географија. У оквиру сваке области задаци су подељени у три нивоа постигнућа: основни, средњи и напредни. Поред сваког задатка налази се симбол који означава ниво постигнућа. На крају збирке налазе се решења свих задатака. Уз свако решење наведена је шифра стандарда који обухвата тај задатак, а после решења дата је листа свих стандарда.

У едицији "Вежбам за малу матуру" до сада су објављене збирке за завршни испит из српског језика, математике, физике, хемије, биологије и географије.