Приручници

Школа и животне вештине адолесцената

Ово је практични приручник намењен наставницима који раде у средњим школама а који током припреме за наставнички позив нису имали прилике да овладају неким знањима из педагогије и психологије. У приричнику они могу пронаћи корисне информације о основним карактеристикама адолесцентног узраста и практичне савете о томе како да граде однос са адолесцентима и подрже их у развоју емоционалних и комуникацијских вештина, како да решавају конфликте у односу ученик–наставник, као и оне међу адолесцентима и како да помогну ученицима да науче да сарађују, да решавају проблеме, управљају учењем, доносе одлуке и преузимају одговорност за свој живот. АКО НАРУЧИТЕ ОВУ КЊИГУ ПРЕКО БАНЕРА ВИКЕНД АКЦИЈА, ОСТВАРИЋЕТЕ ПОПУСТ ОД 50% И УМЕСТО 860 ДИНАРА ПЛАТИЋЕТЕ ЈЕ 430 ДИНАРА!

Аутор: Славица Чарапић

Формат: 21,2 x 27,5 cm 88 стр., меки повез, две боје, латиница

Успешне презентације

Овај приручник идеалан је водич за све оне који планирају да одрже говор или презентацију. У њему се описује седам основних стратегија које ће говорницима помоћи у томе да постану сигурнији и успешнији. У књизи ћете пронаћи мноштво корисних схема, табела и образаца за планирање и процену, као и одговоре на многа кључна питања. Читаоци ће научити нове начине планирања и излагања, оне помоћу којих ће моћи да повећају интересовање публике и да је подстакну на активност. Захваљујући јасном стилу и практичном формату, ово је вредно штиво којем ће се сваки говорник стално и радо враћати.

Аутор: Грејам Фостер

Формат: 23 x 18 cm 28 стр., меки повез, пун колор, латиница
SMS шифра: UPRE

Како стварати пријатну атмосферу за учење

У другом допуњеном издању овог приручника налази се више од 350 игара, насталих у оквиру различитих програма намењених стручном усавршавању наставника. Игре су разврстане у неколико група на основу онога што се помоћу њих може постићи. Поред игара које су се налазиле и у првом издању (за побољшавање сарадње, повећање концентрације, за боље међусобно упознавање и уважавање, за формирање група, бољу процену доживљеног, за размрдавање тела и духа и за вишеструко активирање ученика), у новом издању могу се наћи игре за подизање енергије, као и старе популарне игре. Ово је практична и корисна књига помоћу које ће сваки наставник лако и брзо створити пријатну атмосферу у свом одељењу.

Аутор: Неца Јовић, Драган Кувељић
Илустратор: Милица Голубовић

Формат: 21 x 27,5 cm 100 стр., меки повез, двобојно, латиница
SMS шифра: AZU

Како постављати питања

Постављање питања – када вам је стало до тога да чујете одговор – од кључне је важности за учење о томе како се учи. Овај приручник подстиче вас да критички проучите оно што видите, оно што прочитате, чујете и урадите. У њему се на лак и занимљив начин обрађују изузетно важне теме: зашто треба постављати питања; учење помоћу постављања питања и одговарања на њих на часу; подстицање дубљег размишљања; изазивање емоционалне реакције; подстицање креативности и др. Ова практична књига вас на брз и лак начин упознаје са оним што је кључно у поступку постављања питања и одговарања на њих – од дужности наставника и ученика у њему до тога како треба формулисати питања и како изгледају обрасци за процену тог процеса.

Аутор: Сали Гоџину, Џени Вилсон

Формат: 23 x 18 cm 28 стр., меки повез, пун колор, латиница
SMS шифра: KPPI

Подучавање деце с тешкоћама у учењу у редовној настави

Потврђене, моћне методе и технике помоћи ће сваком ђаку да постане успешан у учењу. Сваки наставник има ђаке с тешкоћама у учењу. Без обзира на то да ли су они означени као ученици за специјално образовање, као спори или као понављачи, то су млада бића чији вам проблеми у учењу представљају свакодневни изазов. Ова књига је златан рудник за сваког наставника у чијој се учионици налазе и ђаци с тешкоћама у учењу. Методе и технике, које се реализују поступно, а које су тестирали бројни наставници, и лако применљиве активности, користиће свим вашим ђацима.

Аутор: Сузан Вајнбренер

Формат: 21 x 27,5 cm 178 стр., меки повез, двобојно, латиница