Приручници

Пројектна настава – приручник за учитеље

Приручник који је пред вама креиран је с циљем да помогне учитељима у планирању и реализацији пројектне наставе у првом разреду. У њему ћете наћи све важне информације о овом облику наставе, као и конкретне предлоге пројеката с припремама за сваки час. У пројектима које смо вам понудили обрађене су важне теме, као што су правила лепог понашања, безбедност у саобраћају, брига о животној средини, здрава исхрана итд. Сви они омогућавају повезивање различитих предмета и развијање међупредметних компетенција, што је уједно и главни циљ пројектне наставе, а могу бити и подстицај за даљи креативни рад учитеља

Аутор: Невена Перић

Формат: 92 стр., Меки повез, црнобело , ћирилица

Школа и животне вештине адолесцената

Ово је практични приручник намењен наставницима који раде у средњим школама а који током припреме за наставнички позив нису имали прилике да овладају неким знањима из педагогије и психологије. У приричнику они могу пронаћи корисне информације о основним карактеристикама адолесцентног узраста и практичне савете о томе како да граде однос са адолесцентима и подрже их у развоју емоционалних и комуникацијских вештина, како да решавају конфликте у односу ученик–наставник, као и оне међу адолесцентима и како да помогну ученицима да науче да сарађују, да решавају проблеме, управљају учењем, доносе одлуке и преузимају одговорност за свој живот.

Аутор: Славица Чарапић

Формат: 21,2 x 27,5 cm 88 стр., меки повез, две боје, латиница

Како стварати пријатну атмосферу за учење

У другом допуњеном издању овог приручника налази се више од 350 игара, насталих у оквиру различитих програма намењених стручном усавршавању наставника. Игре су разврстане у неколико група на основу онога што се помоћу њих може постићи. Поред игара које су се налазиле и у првом издању (за побољшавање сарадње, повећање концентрације, за боље међусобно упознавање и уважавање, за формирање група, бољу процену доживљеног, за размрдавање тела и духа и за вишеструко активирање ученика), у новом издању могу се наћи игре за подизање енергије, као и старе популарне игре. Ово је практична и корисна књига помоћу које ће сваки наставник лако и брзо створити пријатну атмосферу у свом одељењу.

Аутор: Неца Јовић, Драган Кувељић
Илустратор: Милица Голубовић

Формат: 21 x 27,5 cm 100 стр., меки повез, двобојно, латиница
SMS шифра: AZU

Мислим, дакле учим!

У књизи "Мислим, дакле учим!" објашњава се наставницима како да помогну ученицима да постану свеснији начина на који уче и мисле. У приручнику се налазе странице које се могу копирати и користити у настави. Ова књига представља моћно средство чијим коришћењем наставници могу помоћи ученицима да науче да мисле да би могли да мисле када уче.

Аутор: Грејам Фостер, Евелин Савицки, Хијацинт Шејфер, Виктор Зелински

Формат: 21 x 27,5 cm 82 стр., меки повез, двобојно, латиница
SMS шифра: MDU

Подучавање деце с поремећајима менталног здравља и учења у редовној настави

Циљ овог приручника је да помогне учитељима и наставницима који у оквиру редовне наставе раде са ученицима с посебним потребама, али и педагозима, психолозима, дефектолозима, педагошким асистентима, родитељима и свима онима који раде с децом и тинејџерима. У њему се на приступачан начин описују поремећаји менталног здравља и учења који се често срећу код школске деце, објашњава се како се сваки од њих може испољити у учионици и пружају се сугестије о томе шта да се уради, а шта не да би се подржао развој ових ученика. У књизи се налази и неколико формулара који се могу копирати и користити у настави.

Аутор: Мајлс Кули

Формат: 21 x 27,5 cm 142 стр., меки повез, двобојно, латиница