Радни листови

Ја у вртићу

Радни листови намењени су деци од четири до пет година, а њихова садржина односи се на природну и друштвену околину, оно што је деци блиско и познато: на предмете и појаве, породицу и оне који дете окружују у вртићу, на биљни и животињски свет. Теме су усмерене ка основним сферама дечјег развоја, а то су упознавање сопствене личности, развијање сазнања о другима и односа с њима и изграђивање сазнања о околини. Књига садржи и 55 налепница.

Аутор: Славица Марковић, Симеон Маринковић
Илустратор: Рајнингер Данева Евелина

Формат: 23 x 29 cm 64 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: JUVR

Мала радионица – Активности за децу предшколског узраста

На готово 80 страна с разноврсним задацима и материјалима описане су занимљиве и корисне креативне игре које ће допринети развоју деце у области ликовног стваралаштва, као и у другим областима (графомоторичкој, сазнајној и социјално-емоционалној). Богатство идеја и активности пружа могућност праћења развоја одређених вештина и способности сваког детета. АКО НАРУЧИТЕ ОВУ КЊИГУ ПРЕКО БАНЕРА ВИКЕНД АКЦИЈА, ОСТВАРИЋЕТЕ ПОПУСТ ОД 50% И УМЕСТО 860 ДИНАРА ПЛАТИЋЕТЕ ЈЕ 430 ДИНАРА!

Аутор: Мирјана Живковић

Формат: 20,5 x 29 cm 80 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Причанка

Специфичност ове сликовнице за средњу васпитну групу су говорне вежбе и задаци за корекцију неправилног изговора појединих гласова. Уз њену помоћ лако ћете створити опуштено расположење у породици, што је од огромног значаја за охрабривање детета, па и самих родитеља, да истрају у савладавању правилног изговора свих гласова нашег језика.

Аутор: Симеон Маринковић
Илустратор: Милица Ненадић

Формат: 21 x 29 cm 56 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 0PRI

Сваштара

Ова радна свеска намењена је деци узраста од 5 до 6 година. Садржи укупно 48 радних листова. Бројни задаци из различитих области које су предвиђене обавезним програмом представљају повод за разговор на разноврсне теме: упознавање себе, упознавање најближе околине, као и остале теме блиске деци. Заступљени су разноврсни типови активности: бројање до 5, бојење, цртање и др. Задаци подстичу децу на разноврсне активности: опажање, уочавање, поређење, замишљање, закључивање.

Аутор: Славица Марковић
Илустратор: Добросав Живковић Боб

Формат: 23 x 28,5 cm 48 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 0SV

Жврљалица

Ова сликовница садржи укупно 32 радна листа уз додатак – налепнице у боји. Обухвата бројне графомоторичке вежбе, као што су цртање задате шаре између линија, повлачење правих и кривих линија, доцртавање сложенијих цртежа по обрисима, цртање једноставнијих симетричних делова слике и сл. Сви задаци прилагођени су могућностима и интересовањима деце узраста од 5 до 6 година и представљају корисну вежбу за савладавање покрета неопходних за писање штампаних слова ћирилице.

Аутор: Славица Марковић
Илустратор: Добросав Живковић Боб