Азбука грађанског васпитања – радна свеска за први разред основне школе

Азбука грађанског васпитања је радна свеска која покрива све програмом предвиђене области и пружа подршку у остваривању очекиваних исхода наставе грађанског васпитања у првом разреду основне школе. Подељена је на тридесет јединица – радионица, а предвиђа и промотивно извођење претходно тимски планиране акције. Пружа могућност тематског планирања кроз повезивање с наставом српског језика и света око нас. Поред тога што ће значајно подржати ученике и наставнике у реализацији наставе, ова радна свеска допринеће подстицању развоја личности одговорне према својим правима и правима других, личности отворене за договор и сарадњу и спремне да активно учествује у животу школске заједнице, уважавајући принципе и вредности демократског друштва.

Аутор: Јелена Димитријевић
Илустратор: Нино Маљевић