Математика за шести разред - 1. део

Уџбенички комплет за математику у шестом разреду основне школе састоји се из три књиге: "Математика, уџбеник за 6. разред основне школе" (1. и 2. део) и "Математика, збирка задатака за 6. разред основне школе". Садржаји ових књига у целости покривају области предвиђене наставним планом и програмом. Уџбеник има јасну и прегледну структуру. У оквиру сваке области ређају се наставне јединице оним редоследом којим се уобичајено обрађују у пракси. Свака тематска целина завршава се резимеом "Запамти", у коме је систематизовано обрађено градиво.

Аутор: Мирјана Стојсављевић-Радовановић, Љиљана Вуковић, Јагода Ранчић, Зорица Јончић

Формат: 21 x 26 cm 128 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 61MAT

Математика за шести разред - 2. део

Формат: 21 x 26 cm 136 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 62MAT

Математика за шести разред - збирка задатака

Уџбенички комплет за математику у шестом разреду основне школе састоји се из три књиге: "Математика, уџбеник за 6. разред основне школе" (1. и 2. део) и "Математика, збирка задатака за 6. разред основне школе". Садржаји ових књига у целости покривају области предвиђене наставним планом и програмом. Збирка прати уџбеник и у њој се налази право богатство разноврсних задатака за даље вежбање. Задаци и у уџбенику и у збирци (укупно 1850 њих) разноврсни су, различитог нивоа тежине, прилагођени реалним ситуацијама, блиски интересовањима савремене деце и често у корелацији са другим наставним предметима.

Формат: 21 x 26 cm 158 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 6ZMAT

Вежбам математику: 6. разред

Збирка је намењена ученицима шестог разреда основне школе за додатно вежбање и утврђивање градива. Помоћи ће им да обнове оно што су већ учили у школи и да утврде своје знање, као и да се боље припреме за контролне вежбе и писмене задатке. Решавајући задатке на крају сваке области (одељак "Провера знања"), утврдиће ниво постигнућа (основни, средњи или напредни). Збирка садржи 687 задатака, важна правила и формуле ("Подсетник" на крају збирке), као и резултате и упутства за решавање задатака.

Аутор: Мирјана Стојсављевић-Радовановић, Љиљана Вуковић, Јагода Ранчић

Формат: 20 x 29 cm 84 стр., меки повез, црнобело, ћирилица
SMS шифра: 6VMA

Математички речник

"Математички речник" је неопходан водич кроз математички језик и појмове који се обрађују у основној школи. Аутори су писали овај речник размишљајући о младом читаоцу коме су неопходне јасне и једноставне дефиниције. Речник садржи бројне фотографије, дијаграме и живе илустрације које ученицима чине јасном везу између језика математике и света који их окружује. У њему су дате и табеле са основним математичким симболима и њиховим значењима, као и скраћенице, називи геометријских фигура, римске цифре, ознаке мерних јединица и друго. АКО НАРУЧИТЕ ОВУ КЊИГУ ПРЕКО БАНЕРА ВИКЕНД АКЦИЈА, ОСТВАРИЋЕТЕ ПОПУСТ ОД 50% И УМЕСТО 549 ДИНАРА ПЛАТИЋЕТЕ ЈЕ 275 ДИНАРА!

Аутор: Гарда Тарнер

Формат: 16 x 21 cm 82 стр., меки повез, пун колор, латиница