Ликовна култура 5. Уџбеник за пети разред основне школе

Уџбеник је подељен на пет тематских целина: Ритам, Линија, Облик, Визуелно споразумевање и Уметничко наслеђе. Садржаји су прилагођени захтевима новог плана наставе и учења (2018/2019) и додатно обогаћени разноврсним примерима и прилозима који ученицима помажу да се упознају са стваралаштвом познатих уметника. Уз обрађене теме понуђени су и бројни предлози за рад уз примену различитих ликовних техника и материјала.

Аутор: Мирјана Живковић

Формат: 21 x 26 cm 80 стр., меки повез, пун колор, ћирилица