Математика за осми разред

Садржај ове књиге у целости покрива предвиђени план и програм. Начин излагања комплексних математичких садржаја прилагођен је узрасту и разумљив за ученика. Уџбеник је обликован тако да ученика активно води кроз лекцију, полазећи од једноставних примера, преко правила, до задатака за вежбу. Садржи 589 задатака за самосталан рад.

Илустратор: Душан Павлић

Формат: 21 x 26 cm 254 стр., меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: 8MAT

Математика за осми разред - збирка задатака

Збирка прати уџбеник и у њој се налази право богатство разноврсних задатака за вежбање и самосталан рад. Задаци су усклађени са образовним стандардима и омогућавају напредовање ученика у складу с њиховим могућностима. Пружа примере за примену математике у свакодневном животу. Геометријски задаци пропраћени су цртежима. Садржи 1.165 задатака. На крају уџбеника и збирке дата су упутства за решавање задатака, као и већина резултата.

Илустратор: Душан Павлић

Формат: 21 x 26 cm 204 стр., меки повез, двобојно, ћирилица
SMS шифра: 8MZB

Математика - збирка задатака за завршни испит - основна школа

Збирка је намењена ученицима основне школе, за припремање завршног испита. Помоћи ће им да обнове задатке кључне за разумевање школског градива из математике и да унапреде свој ниво постигнућа. Задаци су груписани у пет области, подељени на три нивоа постигнућа и усклађени са Општим стандардима постигнућа – образовним стандардима за крај обавезног образовања за предмет математика. На почетку сваке области дат је кратак подсетник који упућује на оно што је важно за успешно решавање задатака, а на крају су дата по два теста за проверу нивоа усвојености знања. Збирка садржи и решења свих задатака, као и упутство за бодовање делимично тачних одговора у тестовима. Уз свако решење наведена је шифра стандарда који се односи на тај задатак.

Аутор: Недељка Видовић, Горица Станојевић, Злата Ступаревић, Весна Станојевић, Љиљана Врачар, Марина Станчић

Формат: 21 x 29 cm 204 стр., меки повез, црнобело, ћирилица
SMS шифра: MZZZ

Вежбам математику: 8. разред

Збирка је намењена ученицима осмог разреда основне школе за додатно вежбање и утврђивање градива. Помоћи ће им да обнове оно што су већ учили у школи и да утврде своје знање, као и да се боље припреме за контролне вежбе и писмене задатке. Решавајући задатке на крају сваке области (одељак "Провера знања") утврдиће ниво постигнућа (основни, средњи или напредни). Збирка садржи 884 задатка, важна правила и формуле ("Подсетник" на крају збирке), као и резултате и упуства за решавање задатака.

Формат: 20 x 29 cm 116 стр., меки повез, црнобело, ћирилица
SMS шифра: 8VMA

Математички речник

"Математички речник" је неопходан водич кроз математички језик и појмове који се обрађују у основној школи. Аутори су писали овај речник размишљајући о младом читаоцу коме су неопходне јасне и једноставне дефиниције. Речник садржи бројне фотографије, дијаграме и живе илустрације које ученицима чине јасном везу између језика математике и света који их окружује. У њему су дате и табеле са основним математичким симболима и њиховим значењима, као и скраћенице, називи геометријских фигура, римске цифре, ознаке мерних јединица и друго. АКО НАРУЧИТЕ ОВУ КЊИГУ ПРЕКО БАНЕРА ВИКЕНД АКЦИЈА, ОСТВАРИЋЕТЕ ПОПУСТ ОД 50% И УМЕСТО 549 ДИНАРА ПЛАТИЋЕТЕ ЈЕ 275 ДИНАРА!

Аутор: Гарда Тарнер

Формат: 16 x 21 cm 82 стр., меки повез, пун колор, латиница