Свет око нас 1. Уџбеник за први разред основне школе

Јасна и прегледна структура уџбеника, начин излагања и богате, функционалне илустрације, олакшавају усвајање градива. Садржаји су представљени линеарним и нелинеарним текстовима , а неки од њих приказани су графиконима и табелама. Уџбеник је у потпуности прилагођен захтевима новог програма наставе и учења (2018/2019).

Аутор: Славица Марковић, Симеон Маринковић, Весна Рикало
Илустратор: Никола Витковић, Љубомир Бабић, Маја Веселиновић, Борис Кузмановић, Вукашин Багић

Формат: 20,8 x 26 cm 80 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Свет око нас 1. Радна свеска за први разред основне школе

Питања и задаци у радној свесци прате градиво изложено у уџбенику и максимално активирају ученике у процесу утврђивања знања. Радна свеска је у потпуности прилагођена захтевима новог програма наставе и учења (2018/2019).

Аутор: Весна Рикало, Симеон Маринковић, Славица Марковић
Илустратор: Борис Кузмановић, Никола Витковић, Вукашин Багић, Љубомир Бабић, Маја Веселиновић

Формат: 20,8 x 26 cm 74 стр., меки повез, пун колор, Ћирилица

Здравствено васпитање за први разред

Користе се уз уџбеник "Свет око нас за први разред". Већина наставних јединица надовезује се на теме које се обрађују у оквиру овог предмета. Мноштво занимљивих и забавних питања и задатака омогућују учење кроз игру (загонетке, укрштенице, ребуси). Ове радна свеска пружа ученицима разне могућности да искажу своју креативност (прављење колажа и постера који промовишу здрав начин живљења и сл.).

Аутор: Јелена Илић, Анђелка Ружић
Илустратор: Душан Павлић