Радни листови

Полазим у вртић - мађарски језик

Решавање задатака у овим радним листовима подстиче децу узраста од 3 до 4 године на разноврсне активности: да опажају, уочавају сличности и разлике, анализирају целину и делове, да пореде, придружују, групишу и класификују појмове, да уочавају и стварају правила и редослед, серијалне низове, да траже везе и асоцијације, као и да међусобно упоређују више елемената битних за решавање задатка. Задаци подстичу децу на то да запажају, замишљају и закључују. Књига садржи и 55 налепница.

Аутор: Славица Марковић, Симеон Маринковић
Илустратор: Маја Веселиновић

Формат: 23 x 29 cm 64 стр., мек повез, пун колор, латиница

Полазим у вртић - босански језик

Аутор: Славица Марковић, Симеон Маринковић
Илустратор: Маја Веселиновић

Формат: 23 x 29 cm 64 стр., Мек повез, пун колор, латиница

Јесен – зима - словачки језик

Ова обимна радна сликовница садржи око 40 тема обрађених кроз занимљиве вежбе и задатке. Неке од тема су: Моје играчке, Моја кућа, Другарство, Јесен, Домаће животиње... У оквиру сваке теме обрађени су садржаји из различитих области – математика, природа и друштво, припрема за писање, учење слова, опажање. Одлична радна свеска за припрему деце за полазак у школу.

Аутор: Симеон Маринковић
Илустратор: Душан Павлић

Формат: 21 x 29 cm 80 стр., меки повез, двобојно, латиница

Пролеће – лето - словачки језик

Друга из серије "великих књига за предшколце". Кроз четрдесетак тема, датих у облику занимљивих задатака и вежби, обрађене су области: математика, природа и друштво, опажање, цртање, припрема за писање и друго. Неке од тема из ове књиге су: Помажемо једни другима, Временски календар, Како расту биљке, На мору, Храна, Ваздух, Путовање и друге.

Аутор: Симеон Маринковић
Илустратор: Душан Павлић

Формат: 21 x 29 80 стр., меки повез, двобојно, латиница

Портфолио детета - мађарски језик

Фасцикла за портфолио детета намењена је васпитачима у предшколским установама и додатак је радним листовима за предшколце. У саставу фасцикле налазе се: листа за бележење података о дететовом телесном развоју; листа за основне податке о детету и његовој породици; место за фотографије детета на почетку и на крају године; скале процене за праћење различитих аспеката дететовог развоја (сензомоторног, сазнајног, социоемоционалног, као и развоја говора и комуникационих способности), уз које васпитачи додају одговарајуће прилоге (дечје радове – цртеже, мале пројекте, фотографије и фото-копије продуката дечје активности, аудио и видео записе, као и радове које бирају дете и родитељи).

Аутор:

Формат: 24, 5 x 33 cm 18 стр., меки повез, пун колор, латиница