Народне песме и игре

Ова збирка народних песама с нотним записима намењена деци, родитељима, васпитачима и учитељима настала је у жељи да се најмлађима пренесе право богатство изворне музичке баштине. Песме су пажљиво одабиране по тонском опсегу, садржају и избору пратећих игара тако да одговарају способностима деце од најмлађе узрасне групе у вртићу, па до предшколаца и млађих основаца. Уз сваку књигу добијате компакт диск на којем се налазе све песме и који ће васпитачи и учитељи моћи да користе као музичку подлогу за учење или пратњу за извођење игара.

Аутор: Нада Јабланов
Илустратор: Марко Сомборац

Формат: 21 x 28 cm 90 стр., ојачан повез + диск, пун колор, ћирилица
SMS шифра: NPI

Заиграјмо весело!

Народне игре с певањем – прави су бисери из ђердана народног музичког и фолклорног стваралаштва. Збирку, у којој се налазе текстови и нотни записи, прати дупли ЦД са свим песмама. Посебну вредност књизи даје ДВД, уз помоћ којег се на лак и једноставан начин могу савладати кораци фолклорних игара описани у књизи. Кораци су засновани на изворном фолклору, али су поједностављени и прилагођени узрасту деце. ДВД садржи и основне напомене о колу, правилном држању у колу, као и приказе игара које изводе дечји ансамбли.

Аутор: Нада Јабланов
Илустратор: Марко Сомборац

Формат: 20 x 29 cm 104 стр., ојачан повез, пун колор + 2ЦД + ДВД, ћирилица
SMS шифра: ZVE

Цена: 2005.00 дин
Антологија луткарских текстова

Збирка текстова са Луткарског едукативног фестивала (ЛУТКЕФ), на којем се годинама приказују најбоље луткарске представе које деца, заједно са својим васпитачима и учитељима, изводе луткама. Збирку је приредила Ана Миловановић, луткарски редитељ и драматург, предавач сценске уметности и књижевности за децу. Књига садржи и увод у луткарску драматургију, па ће бити корисна и студентима и васпитачима.

Аутор: Ана Миловановић
Илустратор: Душан Павлић