Промоција приручника "Учење кроз праксу у вртићу. Приручник за рефлексивне практичаре"

Позивамо вас на промоцију приручника "Учење кроз праксу у вртићу. Приручник за рефлексивне практичаре" ауторки Бранке Станојевић, Аните Ерић и Татјане Павловић.

Промоција ће се одржати у уторак, 18. септембра у 11 часова, у вртићу „Цицибан" (Кнеза Милоша бб, Крагујевац)  На промоцији ће учествовати:

·      Бранка Станојевић, стручни сарадник - педагог у ПУ „Ђурђевдан", Крагујевац;

Анита Ерић, стручни сарадник - педагог у ПУ „Нада Наумовић", Крагујевац;

·         Татјана Павловић, стручни сарадник - психолог и психотерапеут у ПУ „Ђурђевдан", Крагујевац;

·         Сања Јаковљевић, директорка ПУ „Ђурђевдан", Крагујевац;

·         Анђелка Ружић, уредница у „Креативном центру".

Циљ овог приручника јесте да васпитаче и стручне сараднике подсети, охрабри и упозна с новим приступом који заступа идеју професионалног учења у самој пракси. Овакво учење води остварењу квалитетније (рефлексивне) праксе, односно подразумева учење  у реалном контексту.

НОВО! Пројектна настава - приручник за учитеље

Приручник који је пред вама креиран је с циљем да помогне учитељима у планирању и реализацији пројектне наставе у првом разреду. У њему ћете наћи све важне информације о овом облику наставе, као и конкретне предлоге пројеката с припремама за сваки час.

У пројектима које смо вам понудили обрађене су важне теме, као што су правила лепог понашања, безбедност у саобраћају, брига о животној средини, здрава исхрана итд. Сви они омогућавају повезивање различитих предмета и развијање међупредметних компетенција, што је уједно и главни циљ пројектне наставе, а могу бити и подстицај за даљи креативни рад учитеља.

Ову књигу можете наручити преко нашег сајта, купити у нашој књижари у Београду (ТЦ Еуроцентар, Македонска 30), или у некој од боље снабдевених књижара широм Србије.

Преузмите припреме и планове за школску 2018/2019. годину

Нове наставне припреме, годишње и месечне планове који прате наше нове уџбенике за први и пети разред основне школе можете преузети у делу Приручници и припреме.

У овом делу можете преузети и припреме, годишње и месечне планове за II, III и IV разред основне школе.

На појединачним линковима за сваки разред и предмет налази се фајл у коме се налазе припреме, годишњи план, као и месечни план (без датума), а доступни су месечни планови са датумима по школском календару Србије и Војводине.

Где можете купити уџбенике „Креативног центра“?

Уџбенике „Креативног центра" можете наручити сa интернет попустом од 10% преко сајтова www.kcknjizara.rs(одељак Уџбеници) или www.kcskola.rs

За све онлајн наруџбине у вредности већој од 1800 динара (након обрачуна интернет попуста) достава на територији Србије је БЕСПЛАТНА.

Погледајте упутство за наручивање преко сајта.

Уџбенике, такође с попустом од 10%, можете купити:
у Клубу књижари „Креативни центар" у Београду - ТЦ  „Еуроцентар" (Македонска 30 / Дечанска 5), радно време: радним данима од 9 h до 21 h, суботом од 9 h до 17 h;
у просторијама „Креативног центра" на Звездари (Градиштанска 8), радно време: од понедељка до петка, од 8 h до 16 h.

По редовним ценама уџбенике „Креативног центра" можете купити и у некој од књижара широм Србије - погледајте списак књижара у којима се продају наши уџбеници.

Нов приручник за васпитаче и стручне сараднике - Учење кроз праксу у вртићу

Циљ приручника Учење кроз праксу у вртићу. Приручник за рефлексивне практичаре јесте да васпитаче и стручне сараднике подсети, охрабри и упозна с новим приступом који заступа идеју професионалног учења у самој пракси. Овакво учење води остварењу квалитетније (рефлексивне) праксе, односно подразумева учење у реалном контексту.

Ефикасна рефлексивна пракса може се упоредити с компасом. Као што компас помаже при оријентацији, тако и рефлексивна пракса пружа помоћ васпитачима и стручним сарадницима да схвате где се налазе на свом професионалном путу и куда даље желе да иду.

Овај приручник настао је с намером да васпитачима и стручним сарадницима, као професионалцима који реализују различите аспекте предшколског образовања и васпитања, отвори нове могућности, прошири погледе и пружи увиде у досадашњу васпитну праксу и рад с децом.

Приручник садржи четири целине:

1.теоријски део - осврт на појам рефлексије и на најважније сегменте праксе васпитача и стручних сарадника;

2. приказ тока истраживања, с белешкама васпитача и заједничким увидима који из њих произлазе;

3. преглед компетенција васпитача и стручних сарадника, које воде ка рефлексивном практичару;

4. прилоге.

Странице << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 >>