Нов уџбеник за биологију за осми разред

Креативни центар је своју уџбеничку понуду за осми разред обогатио уџбеником из биологије ауторa Тање Станојевић и Снежане Парезановић Ристић. Уџбеник обухвата целокупну наставну грађу предвиђену наставним планом и програмом. Избор и распоред градива у целости су подређени реализацији задатака наставе и у складу су са основним дидактичко-методичким принципима.

Промоција приручника „Ја могу - корак напред“

Придружите нам се на промоцији приручника Ја могу – корак напред ауторке Верице Јечменић, намењеног свима онима који се баве одрастањем деце у раном узрасту. Промоција ће бити одржана у четвртак 19. новембра у 17:30 h, у  вртићу Света Петка  који је у склопу ПУ Савски венац.

Приручник садржи основне напомене о музичким садржајима и активностима које васпитачи и друге одрасле особе могу да користе у раду с децом, наводи начин на који се ти садржаји примењују у пракси, објашњава улогу визуелних средстава (картица) у процесу учења, као и начин њихове израде. Објашњења и примери примене музичких садржаја и активности односе се на рад са свом децом, уз посебне осврте на рад с децом са сметњама у развоју.

На промоцији ће говорити:

-Мр Виолета Несторов, логопед

-Мр Стеван Несторов, дефектолог

-Др Љиљана Абрамовић Савић, докторка

-Верица Јечменић, ауторка

Ауторка је педагог, ради као васпитач у болници у предшколској установи Савски венац, као и на Клиници за неурологију и психијатрију за децу и омладину и Клиници за рехабилитацију Др Мирослав Зотовић.

Нова радна свеска „Лепо писање“

Нова радна свеска  „Лепо писање“

Нова радна свеска за први разред основне школе „Лепо писање“, намењена раду у оквиру истоименог предмета, стигла је на Сајам књига. Радна свеска обухвата следеће целине: цртање и бојење, учење и писање елемената штампаних и писаних слова, писање и преписивање разноврсних текстова, вежбање и самостално креирање у завршном делу радне свеске.

Ову књигу можете прелистати на нашем сајту www.kcknjizara.rs/?b=C525 , а књигу можете пронаћи у Клубу књижари „Креативни центар“ (ТЦ „Еуроцентар“, Македонска 30 / Дечанска 5, Београд), путем нашег сајта www.kcknjizara.rs , као и у свим боље снабдевеним књижарама широм Србије.

Школски штанд "Креативног центра" на Београдском сајму књига

На предстојећем Београдском сајму књига "Креативни центар" имаће и свој Школски штанд у Хали 2. На овом штанду биће представљен наш програм за школе - уџбеници, радне свеске и друга школска издања намењена ученицима, учитељима и наставницима, док ће на другом делу штанда бити представљен програм LEGO EDUCATION®који обухвата специјално осмишљена школска учила заснована на LEGO® и DUPLO® коцкицама за предшколске установе, основне и средње школе.

Програм LEGO EDUCATION® је новост у нашој понуди, па смо ове године одлучили да га детаљније представимо – у оквиру радионица, у излагањима и на презентацијама које ће бити одржане 28. 10. (среда), 29. 10. (четвртак) и 30. 10. (петак) 2015, у поподневним часовима. Организоваћемо три врсте радионица:

за предшколски узраст – програм Story Starter;

за основну школупрограми Story Starter и More to Math;

за основну и средњу школу – програми МINDSTORM EV3 роботика и такмичење FLL – First LEGO League.

Помоћу ових занимљивих активности желимо да вас упознамо с разноврсним могућностима примене ових програма у редовном раду с децом у вашим установама, као и са изузетно великим користима које се на тај начин остварују у раду. Посебну пажњу посветићемо и FLL (First LEGO League), такмичењу у које се школске такмичарске екипе из Србије укључују у све већем броју. Потрудићемо се да вам представимо неке од школских екипа, а оне ће вам приказати своје умеће у програмирању LEGO робота.

Уколико сте заинтересовани за неку од ових презентација и радионица, молимо вас да се пријавите на: dejan.begovic@kreativnicentar.rs. У мејлу обавезно наведите за коју се од предложених тема пријављујете. Детаљан распоред радионица и презентација са сатницом доставићемо вам неколико дана пре почетка Сајма књига.

На уџбеничком делу штанда имаћете могућност да погледате нашу комплетну понуду уџбеника, радних свезака, допунског школског материјала и приручника за наставнике, као и да разговарате о могућностима коришћења тих издања у свом раду. Свима онима који би желели да нам понуде неке нове идеје и пројекте за унапређивање квалитета наставе наша врата увек су отворена.

"Ја у вртићу" у најужем избору за награду „Најбољи европски уџбеник"

Радни листови „Креативног центра" „Ја у вртићу" нашли су се у најужем избору за награду „Најбољи европски уџбеник" (Best European Learning Materials Awards - BELMA) у категорији материјала за предшколце, која се додељује на Сајму књига у Франкфурту  који се ове године одржава од 14. до 18. октобра.

Подсећамо на то да је Креативни центар већ пет пута освојио ову награду - прошле године ово признање припало је радним листовима за предшколце Весели вртић.

Радни листови Ја у вртићу Славице Марковић и Симеона Маринковића намењени су деци од четири до пет година, а њихова садржина односи се на природну и друштвену околину, оно што је деци блиско и познато: на предмете и појаве, породицу и оне који дете окружују у вртићу, на биљни и животињски свет. Теме су усмерене ка основним сферама дечјег развоја, а то су упознавање сопствене личности, развијање сазнања о другима и односа с њима и изграђивање сазнања о околини.

Награде за најбоље европске уџбенике додељују Франкфуртски сајам књига, Међународна асоцијација за истраживање уџбеника и образовних медија (ИАРТЕМ) и Европско удружење издавача уџбеника (ЕЕПГ), а свечано проглашење победника традиционално се одржава првог дана Сајма књига у простору Образовног форума.

Странице << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 >>