Креативни центар на Зимским сусретима учитеља

Креативни центар ће учествовати на XXVII зимским сусретима учитеља Србије.

Сусрети ће се одржавати од 10 до 18 часова по следећем распореду:

Субота, 22. јануар - Нови Сад, Позориште младих

Субота, 29. јануар - Смедеревска Паланка, свечана сала општине

Субота-недеља, 5-6. фебруар - Београд, Дечји културни центар

Субота, 12. фебруар - Рума, свечана сала ОШ "Душан Јерковић"

Субота, 12. фебруар - Кула, сала општине Кула

Недеља, 13. фебруар - Пожаревац, Центар за културу

Недеља, 13. фебруар - Београд, Дечји културни центар

Субота, 19. фебруар - Лесковац, Народно позориште

Субота, 19. фебруар - Алексинац, Центар за културу

Недеља, 27. фебруар - Крушевац, биоскоп "Крушевац"/хотел "Рубин"

Недеља, 27. фебруар - Параћин, Градско аматерско позориште

Субота, 5. март - Јагодина, ОШ "Горан Остојић"

Субота-недеља, 5-6. март - Крагујевац, Градска дворана "Шумадија"

Субота, 12. март - Ариље, Дом културе

Субота, 12. март - Пријепоље, Дом културе

Субота, 19. март - Лозница, Вуков дом културе

Субота, 19. март - Шабац, Шабачка гимназија.

На изложбеним штандовима Креативног центра све посетиоце зимских сусрета учитеља информисаћемо о:

• Понуди уџбеника и приручника за школску 2011/2012. годину - о новим издањима одобреним од стране Министарства просвете, као и о уџбеницима који су у припреми
  • Ценама уџбеника, условима продаје и начину наручивања књига.

Учитељи ће моћи детаљно да разгледају уџбенике и радне свеске, приручнике за наставнике, радне материјале за реализацију припремног предшколског програма, књиге из популарне науке, школске атласе и остали допунски материјал за наставу и учење.

Нови одобрени уџбеници Креативног центра

Министарство просвете одобрило је издавање и употребу нових уџбеника Креативног центра.

То су: "Музичка култура 5", уџбеник за пети разред и приручник; "Ликовна култура 5", уџбеник за пети разред и приручник; "Знам и умем 2", контролне вежбе за математику за други разред; "Математика 7", уџбеник за седми разред, "Математика 7, збирка задатака" за седми разред, "Картографију" и Збирку питања и задатака из физике с практикумом за седми разред.

Решења су раније добили уџбеник и радна свеска "Природа и друштво за трећи разред" аутора Симеона Маринковића и Славице Марковић, уџбеник "Чувари природе за трећи разред" и одговарајући приручник за учитеље аутора Станке Брдар и уџбеник "Чувари природе за четврти разред" аутора Станке Брдар и одговарајући приручник аутора Снежане Грбић.

Завирите у нове уџбенике:

Креативни центар на семинару за наставнике српског језика и књижевности

На 52. републичком зимском семинару за наставнике и професоре српског језика и књижевности, који се одржава од 13. до 15. јануара на Филолошком факултету у Београду, учествоваће и аутори Креативног центра.

У четвртак, 13. јануара у 10.45, предавање под називом "Граматичка мисао XX века" одржаће проф. др Живојин Станојчић, аутор "Граматике српског књижевног језика".

У петак, 14. јануара, у раду по секцијама од 14 до 16 часова, предавање под називом "Коришћење уџбеника у настави српског језика и књижевности" одржаће проф. др Симеон Маринковић, уредник у Креативном центру.

Креативни центар у Новом Саду

Креативни центар ће излагати своја издања у холу амфитеатра "Михајло Пупин" Природно-математичког факултета у Новом Саду (Трг Доситеја Обрадовића 4) у време одржавања републичког семинара Друштва математичара о настави математике и рачунарства у основној и средњој школи: 14. јануара 2011. од 11 до 17 часова и 15. јануара 2011. од 9 до 17 часова.

Том приликом учесници семинара моћи ће да виде и купе наше уџбенике и да добију промотивни материјал.

Контролне вежбе из математике за други разред основне школе

Збирка садржи 18 контролних вежби организованих у две групе.

Наставник може да их користи за проверу знања ученика или за увежбавање пређеног градива. На крају сваког контролног дати су прецизни описи захтева који се проверавају у сваком задатку, што олакшава праћење напредовања ученика. Аутори су дали предлог за бодовање задатака као и скалу за оцењивaње. Ове контролне вежбе по садржини су у складу са важећим планом и програмом и имају одобрење Министарства просвете Републике Србије за употребу у настави у другом разреду основне школе.

Аутори: Весна Рикало, Петар Огризовић; Обим: 84 стране; Цена 290 динара

Ако желите да погледате примере из књиге, кликните на слику.

Странице << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 >>