Математика 2. Уџбеник за други разред основне школе

Уџбеник је у потпуности усклађен с новим програмом наставе и учења. Наставне теме су поступно и природно разложене на наставне јединице. Свака наставна јединица пружа оптималну количину информација и по обиму одговара узрасту ученика – углавном је једна лекција дата на једној страни, што ученику омогућује добар преглед градива и лако сналажење у уџбенику. Лекције обухватају и задатке за самосталан рад, па ученици могу да провере у којој су мери усвојили нове појмове. Предвиђене су и активности за рад у пару или за групни рад, што ће усвајање знања учинити занимљивим и динамичним. Након сваке наставне целине следи рубрика Шта смо учили, у којој се укратко и на прегледан начин излаже пређено градиво.

Аутор: Весна Рикало, Весна Рикало
Илустратор: Вукашин Багић, Вукашин Багић

Формат: 20, 8 x 26 cm 113 стр., меки повез, пун колор,

Математика 2. Радна свеска за други разред основне школе

Радна свеска чини целину са уџбеником и у њој су заступљени задаци свих типова и различитих нивоа тежине. При избору задатака водило се рачуна о њиховим различитим функцијама, а то су усвајање нових садржаја обрађених у уџбенику, увежбавање неких поступака и овладавање њима, формирање радних навика, примена знања у свакодневним ситуацијама, развијање мисаоних операција. Задаци дати на Шареним странама подстичу дечју креативност и интересовање за математику.

Аутор: Весна Рикало
Илустратор: Вукашин Багић, Вукашин Багић

Формат: 20, 8 x 26 cm 144 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Математика 2. Уџбеник за други разред основне школе

Уџбеник је у потпуности прилагођен захтевима новог програма наставе и учења. Свака наставна јединица започиње уводним задатком у коме се нови математички појмови повезују са оним што је деци блиско или што је учено раније. Ти задаци су богато илустровани и могу да буду учитељу повод за разговор и постављање додатних питања. Уџбеник садржи и задатке које деца решавају у свесци, самостално или уз помоћ учитеља. Саставни део уџбеника су занимљиви пројекти, као и материјал за извођење разноликих математичких игара које се могу играти индивидуално, у пару или групно, што све има посебну мотивациону вредност када се ради о провежбавању наученог.

Аутор: Јасмина Милинковић
Илустратор: Борис Кузмановић

Формат: 20, 8 x 26 cm 46 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Математика 2.  Радна свеска за други разред основне школе

Математика 2. Радна свеска за други разред основне школе

Радна свеска функционално прати уџбеник и у потпуности је прилагођена захтевима новог програма наставе и учења. У њој се налази мноштво задатака различитих типова и различитих нивоа тежине. Захтеви у задацима подстичу примену правила, сналажење у различитим ситуацијама и дубље разумевање математичких појмова. На крају сваке тематске целине налази се провера знања која ученицима може послужити за самоевалуацију. И у радној свесци ученицима се предлажу добро осмишљене математичке игре кроз које се на забаван начин увежбава и утврђује оно што је научено.

Аутор: Јасмина Милинковић
Илустратор: Борис Кузмановић

Формат: 20, 8 x 26 cm 147 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Математичке степенице 2

Збирка задатака из математике за утврђивање и увежбавање обавезних садржаја из математике за други разред основне школе. Основна намена ове збирке је да дете напредује оним темпом који одговара његовим могућностима, интересовањима и мотивацији.

Аутор: Љиљана Вуковић, Р. Продановић, Сандра Радовановић, З. Тошић
Илустратор: Никола Витковић

Формат: 21 x 24 cm 124 стр., меки повез, црнобело, ћирилица
SMS шифра: 2MST

Контролне вежбе из математике за 2. разред

Збирка садржи 18 контролних вежби организованих у две групе. Учитељ може да их користи за проверу знања ученика или за увежбавање пређеног градива. На крају сваког контролног дати су прецизни описи захтева који се проверавају у сваком задатку, што олакшава праћење напредовања ученика. Аутори су дали предлог за бодовање задатака као и скалу за оцењивање. Контролне вежбе су у складу са важећим наставним планом и програмом.

Аутор: Весна Рикало, Петар Огризовић
Илустратор: Душан Павлић