Приручници

Пројектна настава – приручник за учитеље

Приручник који је пред вама креиран је с циљем да помогне учитељима у планирању и реализацији пројектне наставе у првом разреду. У њему ћете наћи све важне информације о овом облику наставе, као и конкретне предлоге пројеката с припремама за сваки час. У пројектима које смо вам понудили обрађене су важне теме, као што су правила лепог понашања, безбедност у саобраћају, брига о животној средини, здрава исхрана итд. Сви они омогућавају повезивање различитих предмета и развијање међупредметних компетенција, што је уједно и главни циљ пројектне наставе, а могу бити и подстицај за даљи креативни рад учитеља

Аутор: Невена Перић

Формат: 92 стр., Меки повез, црнобело , ћирилица

Школа и животне вештине адолесцената

Ово је практични приручник намењен наставницима који раде у средњим школама а који током припреме за наставнички позив нису имали прилике да овладају неким знањима из педагогије и психологије. У приричнику они могу пронаћи корисне информације о основним карактеристикама адолесцентног узраста и практичне савете о томе како да граде однос са адолесцентима и подрже их у развоју емоционалних и комуникацијских вештина, како да решавају конфликте у односу ученик–наставник, као и оне међу адолесцентима и како да помогну ученицима да науче да сарађују, да решавају проблеме, управљају учењем, доносе одлуке и преузимају одговорност за свој живот.

Аутор: Славица Чарапић

Формат: 21,2 x 27,5 cm 88 стр., меки повез, две боје, латиница

Како стварати пријатну атмосферу за учење

У другом допуњеном издању овог приручника налази се више од 350 игара, насталих у оквиру различитих програма намењених стручном усавршавању наставника. Игре су разврстане у неколико група на основу онога што се помоћу њих може постићи. Поред игара које су се налазиле и у првом издању (за побољшавање сарадње, повећање концентрације, за боље међусобно упознавање и уважавање, за формирање група, бољу процену доживљеног, за размрдавање тела и духа и за вишеструко активирање ученика), у новом издању могу се наћи игре за подизање енергије, као и старе популарне игре. Ово је практична и корисна књига помоћу које ће сваки наставник лако и брзо створити пријатну атмосферу у свом одељењу.

Аутор: Неца Јовић, Драган Кувељић
Илустратор: Милица Голубовић

Формат: 21 x 27,5 cm 100 стр., меки повез, двобојно, латиница

Мислим, дакле учим!

РАСПРОДАТО! У књизи "Мислим, дакле учим!" објашњава се наставницима како да помогну ученицима да постану свеснији начина на који уче и мисле. У приручнику се налазе странице које се могу копирати и користити у настави. Ова књига представља моћно средство чијим коришћењем наставници могу помоћи ученицима да науче да мисле да би могли да мисле када уче.

Аутор: Грејам Фостер, Евелин Савицки, Хијацинт Шејфер, Виктор Зелински

Формат: 21 x 27,5 cm 82 стр., меки повез, двобојно, латиница

Подучавање деце с тешкоћама у учењу у редовној настави

Потврђене, моћне методе и технике помоћи ће сваком ђаку да постане успешан у учењу. Сваки наставник има ђаке с тешкоћама у учењу. Без обзира на то да ли су они означени као ученици за специјално образовање, као спори или као понављачи, то су млада бића чији вам проблеми у учењу представљају свакодневни изазов. Ова књига је златан рудник за сваког наставника у чијој се учионици налазе и ђаци с тешкоћама у учењу. Методе и технике, које се реализују поступно, а које су тестирали бројни наставници, и лако применљиве активности, користиће свим вашим ђацима.

Аутор: Сузан Вајнбренер

Формат: 21 x 27,5 cm 178 стр., меки повез, двобојно, латиница