Читанка за други разред основне школе

У пет тематски уобличених поглавља налазе се разноврсни прозни и поетски текстови за обраду предвиђене новим програмом наставе и учења (2019/2020). Поред књижевних текстова, обрађени су и одређени књижевно-језички појмови. Сви текстови праћени су одговарајућим питањима и задацима различитих нивоа тежине (основни, средњи и напредни ниво). Читанком се уводи и активно коришћење речника. На крају сваког поглавља дата је систематизација појмова из књижевности. Уџбеник постоји и у дигиталном формату, с мултимедијалним материјалом, интерактивним задацима и проверама знања.

Аутор: Симеон Маринковић, Славица Марковић
Илустратор: Сузана Кубинец, Данијел Савовић, Никола Витковић, Маја Веселиновић, Душан Павлић

Формат: 20, 8 x 26 cm 104 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Српски језик 2. Уџбеник за други разред основне школе

Уџбеник је усклађен с новим програмом наставе и учења (2019/2020) и радног је карактера. Ауторов методички приступ састоји се у томе што полази од занимљивих текстова у којима су јасно истакнуте језичке појаве које ће се проучавати, затим се те језичке појаве и законитости дефинишу, а онда следе задаци за вежбање. У уџбенику су на занимљив и приступачан начин изложени сви наставни садржаји. У склопу сваке лекције дата су питања и задаци кроз које ученици овладавају знањима из српског језика. Питања, задаци и вежбе разноврсни су по типу, сложености и тежини ( основни, средњи и напредни ниво тежине) и конципирани су тако да заинтересују и ангажују ученике и омогуће им да на трајан начин усвоје знање из српског језика. Садржаји су праћени функционалним илустрацијама. У оквиру уџбеника налазе се и Контролни листови, који садрже седам провера знања.

Аутор: Симеон Маринковић
Илустратор: Оливера Поповић

Формат: 20, 8 x 26 cm 66 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Мала абецеда. Уџбеник за други разред основне школе

Радни уџбеник који је предвиђен за учење читања и писања латинице Прегледан и добро организован, омогућава учење латинице у било ком периоду школске године. Прилагођен узрасту, осигурава континуиран напредак ученика од почетног учења до потпуног овладавања техникама читања и писања латиничког писма.Текстови у књизи су праћени функционалним илустрацијама које подстичу дечју машту и осећај за лепо.

Аутор: Симеон Маринковић
Илустратор: Неда Докић, Неда Докић

Формат: 20, 8 x 26 cm 48 стр., меки повез, пун колор, латиница

Језичке школице 2

Збирка радних листова из језика и књижевности која ученицима другог разреда помаже да читањем различитих текстова и решавањем задатака овладају вештином коришћења различитих стратегија у освајању нових знања из језика и тумачењу слојева текста. Збирка је конципирана тако да сваки ученик може да напредује, али и да се враћа тежим задацима, већ према интересовањима и могућностима у одређеном тренутку.

Аутор: Александра Станић, Милорад Рикало, Весна Рикало, Саша Гламочак
Илустратор: Александар Стојшић

Формат: 21 x 29 cm 119 стр., меки повез, двобојно, ћирилица

Контролне вежбе из српског за 2. разред

Контролне вежбе из српског језика за други разред основне школе намењене су провери знања и вештина у областима језик, читање с разумевањем и писање. Задаци у контролним вежбама усклађени су с наставним планом и програмом. Вежбе омогућују наставницима да провере колико су њихови ученици савладали одређено градиво, ученицима – да провере чиме су више, а чиме мање овладали, а родитељима – да прате напредак свог детета. Збирка садржи 13 контролних вежби (за групу А и групу Б) са задацима различитих типова.

Аутор: Милорад Рикало, Јелисавета Делић
Илустратор: Никола Витковић