Свет око нас 2. Уџбеник за други разред основне школе

Уџбенички комплет је у складу с новим планом наставе и учења, који акценат ставља на исходе. Наставни садржаји се излажу у шест тематских целина. На почетку сваке целине налази се најава онога што ће се учити, а на крају целине резиме обрађених садржаја дат у виду прегледа, шема и табела (Сети се шта смо научили), где ученици могу лако и брзо да се подсете најважнијих појмова. Нови појмови се уводе постепено и добро умрежавају повезивањем с раније усвојеним појмовима и искуственим и школским знањима ученика (како из претходног разреда тако и из других предмета), као и увежбавањем и утврђивањем кроз питања и задатке различитог типа и нивоа сложености. који се налазе у радној свесци. Градиво се излаже тако да наводи ученике на размишљање, редован рад и сарадњу, а излагање је подржано функционалним илустрацијама примереним узрасту. Уз поједине теме дати су планови пројеката који треба да се изведу као одељенске акције. Уџбеник постоји и у дигиталном формату, с мултимедијалним материјалом, интерактивним задацима и проверама знања.

Аутор: Весна Рикало, Симеон Маринковић, Славица Марковић
Илустратор: Милица Стевановић, Марина Веселиновић, Наташа Коњевић

Формат: 20, 8 x 26 cm 88 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Свет око нас 2. Радна свеска за други разред основне школе

Радна свеска је у складу с новим планом наставе и учења, који акценат ставља на исходе. Садржи низ задатака за утврђивање, вежбање и обнављање градива. Задаци су разнолики и занимљиви – да би их решили, ученици треба да одговарају на питања, попуњавају табеле, цртају, боје, решавају ребусе и укрштенице, изводе огледе и мала истраживања, спроводе акције с другарима из одељења и сл.

Аутор: Симеон Маринковић, Славица Марковић, Весна Рикало
Илустратор: Марина Веселиновић, Наташа Коњевић, Милица Стевановић

Формат: 20, 8 x 26 cm 76 стр., Меки повез, пун колор, ћирилица

Здравствено васпитање за други разред

Користи се уз уџбеник "Свет око нас за други разред". Већина наставних јединица надовезује се на теме које се обрађују у оквиру овог предмета. Мноштво занимљивих и забавних питања и задатака омогућују учење кроз игру (загонетке, укрштенице, ребуси). Ове радна свеска пружа ученицима разне могућности да искажу своју креативност (прављење колажа и постера који промовишу здрав начин живљења и сл.).

Аутор: Јелена Илић, Анђелка Ружић
Илустратор: Леонид Пилиповић