Белешке са часова грађанског васпитања

Белешке са часова грађанског васпитања Јелене Димитријевић је радна свеска која покрива све програмом предвиђене области и пружа подршку у остваривању очекиваних исхода наставе грађанског васпитања у другом разреду основне школе. Представља наставак радне свеске за први разред - Азбука грађанског васпитања - исте ауторке. Подељена је на тридесет јединица које су логички распоређене и надовезују се једна на другу, почевши од директног подсећања на оно остварено у првом разреду, те се на то, по моделу спирале, надограђују садржаји из програмом предвиђене четири области: Људска права, Демократско друштво, Процеси у савременом свету и Грађански активизам. Ликови који су ученицима познати из првог разреда поново воде ученике кроз књигу пружајући им вршњачку подршку. У радној свесци налазе се предлози за разнолике активности, једноставне акције и мини-пројекте, а ученици се подстичу на доношење заједничких одлука и на преузимање одговорности приликом планирања и извођења акција. Радна свеска пружа могућност тематског планирања кроз повезивање с наставом српског језика и света око нас.

Аутор: Јелена Димитријевић
Илустратор: Нино Маљевић