Музичка култура 2. Уџбеник за други разред основне школе

Уџбеник се састоји од три тематске целине које су посвећене музичком стваралаштву. Свака тематска целина завршава се задацима чијим ће решавањем ученици моћи да се подсете свега што је учено у оквиру те теме. На крају књиге налазе се посебни додаци: Песмарица, Музички бонтон, решења ребуса, као и листа композиција за слушање и певање. Музичким примерима, који су и визуелни и аудитивни, ученици могу лако да приступе преко сајта Креативног центра помоћу компјутера, таблет-уређаја и мобилних телефона. Аудио и видео материјал чине позната дела у интерпретацији најзначајнијих оркестара, диригената, солистичких и камерних извођача. Уџбеник је прилагођен потребама наставне праксе и обезбеђује реализацију свих исхода предвиђених новим програмом наставе и учења.

Аутор: Владица Илић
Илустратор: Марко Сомборац