Читанка за пети разред основне школе

У Читанци се налазе сви обавезни текстови за обраду предвиђени новим програмом наставе и учења (2018/2019). Уз сваки текст дати су задаци различитих нивоа тежине. Прегледне је структуре и са јасним налозима, релевантним и примереним узрасту. Кроз текстове у Читанци аутори обрађују књижевне појмове, стварајући континуитет у развоју систематизованих знања из теорије књижевности.

Аутор: Симеон Маринковић, Славица Марковић
Илустратор: Ивица Стевановић, Тихомир Челановић, Борис Кузмановић, Милан Павловић, Душан Павлић, Добросав Живковић Боб

Формат: 20,8 x 26 cm 164 стр, меки повез, пун колор, ћирилица

Српски језик 5. Уџбеник за пети разред основне школе

Уџбеник је усклађен с новим програмом наставе и учења (2018/2019) и радног је карактера. Ауторов методички приступ састоји се у томе што полази од занимљивих текстова у којима су јасно истакнуте језичке појаве које ће се проучавати, затим се језичке појаве и законитости дефинишу, а онда следе задаци за вежбање. Питања, задаци и вежбе разноврсни су по типу, сложености и тежини и конципирани тако да заинтересују и ангажују ученике и омогуће им да на трајан начин усвоје знање из области граматике, правописа и језика. У оквиру уџбеника налазе се и Контролни листови, који садрже 11 провера знања.

Аутор: Симеон Маринковић
Илустратор: Мирољуб Милутиновић Брада, Андреј Војковић

Формат: 20,8 x 26 cm 152 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Разумем шта читам 5

Радни листови за српски језик - увежбавање читалачке вештине. Збирка радних листова "Разумем шта читам" намењена је увежбавању и провери читалачке вештине, односно разумевања прочитаног текста. Овладавање читалачком вештином не води само ка успеху у предмету Српски језик и књижевност већ отвара врата разумевању појмова, појава и њихових односа и у свим другим наставним областима. Збирка садржи 45 радних листова, распоређених у три тематске целине, према теми текстова на којима се увежбава читалачка вештина: 1. Древни свет; 2. Свет прича; 3. Свет је један.

Аутор: Саша Гламочак, Александра Кузмић, Милорад Рикало
Илустратор: Милош Алексић

Формат: 21 x 29 cm 144 стр., меки повез, двобојно, ћирилица
SMS шифра: 5RSC

Граматика српског језика за основну школу

У оквиру обележавања Године књиге и језика Креативни центар и Вукова задужбина издају "Граматику српског језика за основну школу" проф. др Душке Кликовац. Вукова задужбина објављује је као део "Данице" за 2011. годину, а Креативни центар као своје посебно издање. Ова граматика одобрена је од стране Министарства просвете Републике Србије и прихваћена за штампу од Савета за језик Вукове задужбине. Њена ваљаност у пракси већ је потврђена. Прилагођена је захтевима најновијег наставног програма, а намењена ђацима и свима онима у Србији и дијаспори који желе да боље упознају српски језик и развију језичку културу.

Аутор: Душка Кликовац

Формат: 12 x 19 cm 228 стр., меки повез, двобојно, ћирилица