Математика 6. Уџбеник за шести разред основне школе

Уџбеник је у складу с новим планом наставе и учења, који акценат ставља на исходе. Обликован је тако да ученика активно води кроз лекцију, од једноставних примера, преко правила, до задатака за вежбу. Свака наставна тема започиње уводном страном, где се налазе примери из свакодневног живота, понешто из историје математике и кратка најава садржаја који ће се обрађивати, као и кратак тест за проверу претходно усвојених знања, неопходних за успешно савладавање садржаја који следе. У уџбенику има доста решених примера који олакшавају разумевање нових садржаја. На крају сваке наставне теме налазе се прегледне систематизације градива, а на крају књиге резултати и упутства за решавање свих задатака.

Аутор: Мирјана Стојсављевић-Радовановић, Љиљана Вуковић, Јагода Ранчић, Зорица Јончић
Илустратор: Душан Павлић

Формат: 20, 8 x 29 cm 232 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Математика 6. Збирка задатака за шести разред основне школе

КЊИГА ЋЕ БИТИ ДОСТУПНА ЗА ИСПОРУКУ ПОСЛЕ 15. АВГУСТА 2019! Збирка у потпуности прати уџбеник и садржи велики број задатака за вежбање и самосталан рад. Садржи примере за примену математике у свакодневном животу, решене примере и задатке различите по типу и тежини. Задаци у оквиру систематизација наставних тема подељени су на три нивоа (основни, средњи и напредни ниво) на основу процене и наставничког искуства ауторки, а ослоњени су на образовне стандарде за крај обавезног образовања. На крају збирке дати су резултати и упутства за решавање свих задатака.

Илустратор: Душан Павлић

Формат: 20, 8 x 29 cm 200 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Вежбам математику: 6. разред

Збирка је намењена ученицима шестог разреда основне школе за додатно вежбање и утврђивање градива. Помоћи ће им да обнове оно што су већ учили у школи и да утврде своје знање, као и да се боље припреме за контролне вежбе и писмене задатке. Решавајући задатке на крају сваке области (одељак "Провера знања"), утврдиће ниво постигнућа (основни, средњи или напредни). Збирка садржи 687 задатака, важна правила и формуле ("Подсетник" на крају збирке), као и резултате и упутства за решавање задатака.

Аутор: Мирјана Стојсављевић-Радовановић, Љиљана Вуковић, Јагода Ранчић

Формат: 20 x 29 cm 84 стр., меки повез, црнобело, ћирилица

Напомена: Распродато

Математички речник

"Математички речник" је неопходан водич кроз математички језик и појмове који се обрађују у основној школи. Аутори су писали овај речник размишљајући о младом читаоцу коме су неопходне јасне и једноставне дефиниције. Речник садржи бројне фотографије, дијаграме и живе илустрације које ученицима чине јасном везу између језика математике и света који их окружује. У њему су дате и табеле са основним математичким симболима и њиховим значењима, као и скраћенице, називи геометријских фигура, римске цифре, ознаке мерних јединица и друго.

Аутор: Гарда Тарнер

Формат: 16 x 21 cm 82 стр., меки повез, пун колор, латиница