Коста у зоолошком врту

Драги одрасли, пред вама су занимљиве загонетке и цртежи за бојење и допуњавање који ће ваше тренутке заједничког читања и бојења учинити забавним и корисним. Придружите се најмлађима у игри одгонетања тако што ћете им помоћи да реше загонетке која поставља чика Раша. Такође, помозите детету и да бојећи поља открије лик скривен у мрежи, да прецрта делове тела животиње, обоји их и исече, потом да их споји и залепи на тањи картон, на крају да исече фигуру и дода са задње стране парче картона како би она могла да стоји усправно, да пратећи тачкице, нацрта животињу, обоји цртеж и дода налепнице.

Аутор: Милош Радовић
Илустратор: Оли Попинс

Формат: 20 x 20 cm 40 стр. + налепнице, меки повез, пун колор, ћирилица

Еци, пеци, пец

Драги одрасли, придружите се најмлађима у игри речима тако што ћете им прочитати стихове и помоћи да доврше реченицу одговарајућом римом. Предлажемо вам и да: поставите детету и друга питања у вези са сликом; подстакните дете на то да само смисли стихове у вези с још неким појмом са слике; помозите му да међу понуђеним решењима задатка пронађе налепницу са тачним одговором и потом је залепи у празно поље поред одговарајућег стиха.

Аутор: Вера Смиљанић
Илустратор: Никола Витковић

Формат: 20 x 20 cm 32 стр. + налепнице, меки повез, пун колор, ћирилица

Ринге, ринге, раја

Уз помоћ ове књиге тренуци заједничког читања биће забавни и корисни. Драги одрасли, придружите се најмлађима у игри речима тако што ћете им прочитати стихове и помоћи да доврши реченицу одговарајућом римом. Предлажемо вам и да поставите детету и друга питања у вези са сликом, да подстакнете дете на то да само смисли стихове у вези с још неким појмом са слике и да му помогнете да међу понуђеним решењима задатка пронађе налепницу са тачним одговором и потом је залепи у празно поље поред одговарајућег стиха. Уживајте у дружењу! Ако наручите ову књигу преко банера Викенд акција у делу Акције, остварићете попуст од 50% и уместо 500 платићете је 250 динара.

Аутор: Вера Смиљанић
Илустратор: Сања Дракулић

Формат: 20 x 20 cm 36 стр. + налепнице, меки повез, пун колор, ћирилица

Мисли, па смисли!

Ваше дружење с децом драгоцено је за њихов развој. Уз ову књигу оно ће бити забавно и корисно, јер су то први кораци у математици. Подстичите дете на размишљање, тражите од њега да објасни зашто је дало баш такав одговор на дато питање, подстакните га да посматра сваку илустрацију и да на њој запази што више детаља, помозите му да пронађе одговарајуће налепнице за оне задатке у којима се од њега тражи да их залепи као одговор (постоје налепнице са словима, с бројевима, налепнице за означавање тачног одговора, као и оне за украшавање цртежа).

Аутор: Милан Батавељић
Илустратор: Борис Кузмановић

Формат: 20 x 20 cm 72 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Ајвар ала смазала

Овај буквар у стиху препоручујемо млађим основцима, који у првом и другом разреду уче да пишу. Они песме могу преписивати, заокруживати одређено слово у свакој песми и уочавати његову позицију у речима. Родитељима препоручујемо да читају стихове својој деци, објасне им непознате речи и помогну им да их разумеју.

Аутор: Гордана Симовић
Илустратор: Јелена Пешић, Мања Радић-Митровић