Имам идеју

"Имам идеју" је књига намењена деци од 4 до 6 година и представља прве кораке у математици. Драги одрасли, ваше дружење с децом драгоцено је за њихов развој. Уз помоћ ове књиге оно ће бити забавно и корисно. Уживајте у дружењу!

Илустратор: Милица Ненадић

Формат: 20 x 20 cm 56 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Испеци, па ми реци

Први кораци у математици. Ваше дружење с децом драгоцено је за њихов развој. Уз помоћ ове књиге оно ће бити забавно и корисно. Подстакните дете да реши ове необичне математичке и логичке игре. Уживајте у дружењу!

Илустратор: Нино Маљевић

Формат: 20 x 20 cm 56 стр., меки повез, пун колор, ћирилица

Шта ли је то, људи моји?

Збирка загонетака - забава и дружење деце и родитеља. Ваше дружење с децом драгоцено је за њихов развој. Уз помоћ ове књиге оно ће бити забавно и корисно. Подстакните дете да одгонетне ове необичне језичке игре уз помоћ пратећих илустрација на којима се налазе загонетни појмови. Уживајте у дружењу!

Аутор: Лаза Лазић
Илустратор: Милан Павловић

Формат: 20 x 20 cm 48 стр. + 2 листа с налепницама, меки повез, пун колор, ћирилица

Реши, па се смеши

Драги одрасли, ваше дружење с децом драгоцено је за њихов развој. Уз помоћ ове књиге оно ће бити забавно и корисно. Зато је добро да подстичете дете на запажања и размишљања: тражите од детета да објасни зашто је дало баш такав одговор на дато питање; подстакните дете на то да посматра сваку илустрацију и запажа што више детаља на њој; током решавања задатака разговарајте с дететом; постављајте детету и друга питања у вези са сликом; помозите му да после сваког решеног задатка у празно поље на врху стране залепи налепницу коју жели.

Илустратор: Борис Кузмановић

Формат: 20 x 20 cm 64 стр. + налепнице, меки повез, пун колор, ћирилица
SMS шифра: RPS

Тајна планинске пећине

Ово је још једна у низу забавних књига намењених дружењу деце и родитеља. Поред уживања у читању приче, ту је и мала гимнастика за мозак. Трагајући заједно с Брзим, Мудрићем и Бојанком за тајном пећине деца размишљају и решавају логичке задатке. Решења се најчешће крију у разумевању текста и опажању детаља на илустрацијама.

Аутор: Милан Батавељић, Милена Вранић
Илустратор: Марица Кицушић