НОВО! Kонтролне вежбе из Света око нас за први разред основне школе

Kонтролне вежбе намењене су провери знања и вештина из области које су предвиђене програмом за предмет Свет око нас.
Збирка садржи 12 вежби за групу А и 12 вежби за групу Б. На крају сваке вежбе дата је табела са исходима који се проверавају. Листа исхода је изведена из описа знања и вештина предвиђених програмом, а формулације су језичко стилски прилагођене узрасту ученика првог разреда. Одговори ученика се процењују као тачни, делимично тачни и нетачни, а у табелама су сликовно представљени.

Осим за проверу знања могу се користити и за вежбање на часовима у школи и за рад код куће. На крају збирке налазе се описи симбола и предлог за процењивање с примерима различитих типова задатака из прве вежбе.

Ову књигу можете наручити преко нашег сајта, купити је у нашој књижари у Београду (ТЦ Еуроцентар, Македонска 30) или у некој од боље снабдевених књижара широм Србије.

Нов приручник за васпитаче - Дидактичке играчке које можете да направите сами

Дидактичке игре код деце развијају когнитивне процесе, самосталност, логичко- -математичко мишљење и подстичу развој говора и социоемоционални развој.

У приручнику  Дидактичке играчке које можете да направите сами су представљене дидактичке игре и играчке:

▶ за развој фине моторике;

▶ за развој практичних вештина;

▶ за развој логичко-математичког мишљења;

▶ у функцији почетног описмењавања;

▶ за сензорни развој;

▶ за упознавање света око нас;

▶ за богаћење дечјег речника;

▶ за развој социоемоционалних односа и вештина.

Промоција приручника Учење кроз праксу у вртићу. Приручник за рефлексивне практичаре

Позивамо вас на промоцију приручника Учење кроз праксу у вртићу. Приручник за рефлексивне практичаре ауторки Бранке Станојевић, Аните Ерић и Татјане Павловић.

Промоција ће се одржати у уторак, 18. септембра у 11 часова, у вртићу Цицибан (Кнеза Милоша бб, Крагујевац)  На промоцији ће учествовати:

·      Бранка Станојевић, стручни сарадник - педагог у ПУ Ђурђевдан, Крагујевац;

Анита Ерић, стручни сарадник - педагог у ПУ Нада Наумовић, Крагујевац;

·         Татјана Павловић, стручни сарадник - психолог и психотерапеут у ПУ  Ђурђевдан, Крагујевац;

·         Сања Јаковљевић, директорка ПУ Ђурђевдан, Крагујевац;

·         Анђелка Ружић, уредница у Креативном центру.

Циљ овог приручника јесте да васпитаче и стручне сараднике подсети, охрабри и упозна с новим приступом који заступа идеју професионалног учења у самој пракси. Овакво учење води остварењу квалитетније (рефлексивне) праксе, односно подразумева учење  у реалном контексту.

НОВО! Пројектна настава - приручник за учитеље

Приручник који је пред вама креиран је с циљем да помогне учитељима у планирању и реализацији пројектне наставе у првом разреду. У њему ћете наћи све важне информације о овом облику наставе, као и конкретне предлоге пројеката с припремама за сваки час.

У пројектима које смо вам понудили обрађене су важне теме, као што су правила лепог понашања, безбедност у саобраћају, брига о животној средини, здрава исхрана итд. Сви они омогућавају повезивање различитих предмета и развијање међупредметних компетенција, што је уједно и главни циљ пројектне наставе, а могу бити и подстицај за даљи креативни рад учитеља.

Ову књигу можете наручити преко нашег сајта, купити у нашој књижари у Београду (ТЦ Еуроцентар, Македонска 30), или у некој од боље снабдевених књижара широм Србије.

Преузмите припреме и планове за школску 2018/2019. годину

Нове наставне припреме, годишње и месечне планове који прате наше нове уџбенике за први и пети разред основне школе можете преузети у делу Приручници и припреме.

У овом делу можете преузети и припреме, годишње и месечне планове за II, III и IV разред основне школе.

На појединачним линковима за сваки разред и предмет налази се фајл у коме се налазе припреме, годишњи план, као и месечни план (без датума), а доступни су месечни планови са датумима по школском календару Србије и Војводине.

Странице << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 >>