ОШ „Раде Драинац“ у Борчи добила је родитељски кутак

Библиотекарке ОШ „Раде Драинац" Тамара Панић Милошевић и Александра Малић направиле су кутак за родитеље у холу те школе.

Жељи им је била да створе пријатну и подстицајну атмосферу у којој би родитељи разговарали с наставницима о ђацима, њиховим оценама и школском животу. У кутку ће родитељи моћи да пронађу различите материјале у вези с родитељством, између осталих и одломке из књига Невене Ловринчевић - „Клопке за родитеље", „Научите да се љутите" и „Ко је газда у вашој кући". Надамо се да ће им савети из тих књига бити од користи.

Аутори „Креативног центра“ међу најбољим едукаторима

У оквиру пројекта „Најбољи едукатори Србије" за најбоље је проглашено 16 учитеља, наставника и професора основних и средњих школа у Србији, а министар просвете, науке и технолошког развоја Срђан Вербић уручио је награде добитницима.

Пројекат „Најбољи едукатори Србије" покренуло је Удружење за подстицање предузетништва „Живојин Мишић", а награде се додељују од 2014. године.

Међу награђенима су и два аутора „Креативног центра": Драган Кувељић, учитељ из Пријепоља (коаутор књига „Како стварати пријатну атмосферу за учење" и „101 одговор на 101 питање о томе шта сваки наставник треба да зна"), и Славољуб Митић, наставник физике из Ниша (коаутор уџбеника и збирке задатака из физике за осми разред, који су у припреми).

У Комисији за избор најбољих едукатора били су Срђан Огњановић, директор Математичке гимназије, Драгица Павловић Бабић, координатор PISA тестирања, Снежана Марковић, државни секретар Министарства просвете, науке и технолошког развоја, и други.

„Креативни центар" честита добитницима овог признања!

Предшколски каталог 2015/2016.

Нови Предшколски каталог издања "Креативног центра" за 2015/2016. годину можете да погледате овде.

LEGO® Education - примена на часу у ОШ "Младост"

Чувени дански произвођач играчака LEGO® , чији су стручњаци посветили више од 80 година томе да деца добију играчке које подстичу машту и креативност, нашао је своје место и у учионици.

Програм  LEGO® Education v специјално је конципиран за то да прати наставне програме и да буде подршка професионалцима који раде с децом у предшколским установама, основним и средњим  школама. Један од најпопуларнијих LEGO® Education сетова за основце је сет  MoreToMath, који се користи како би се ученицима приближила математика.

Погледајте како су ученици I /4 новобеоградске школе "Младост" са својом учитељицом Тањом Вречко искористили сет  MoreToMath за обнављање знања везаних за парне и непарне бројеве.

Захваљујемо се учитељици Тањи на фотографијама.

Нов приручник за васпитаче и родитеље - "Предшколац у свету математике"

Нов приручник „Предшколац у свету математике" написан је на популаран начин, а намењен је васпитачима и родитељима. Помоћу ове књиге они ће моћи правилно, корак по корак, да развију код деце математичке појмове и да их припреме за полазак у школу.Овај приручник написао је Мирко Дејић, аутор књига „Математика као игра 1" и „Математика као игра 2", које су добиле Награду за најбољи европски уџбеник на Сајму књига у Франкфурту 2012. године.

Књига садржи конкретна упутства за рад с децом предшколског узраста (од три године до шест и по година). Мноштво примера и активности олакшаће деци усвајање почетних математичких знања.У оквиру сваке области (скуп, природни бројеви, половина и четвртина, просторне релације, геометријски објекти, маса, оријентација у времену и мерење) графички су јасно издвојене активности које се изводе у млађој, средњој и старијој групи у вртићу. Приручник садржи и описе десет математичких игара, задатке за подстицање математичке даровитости, као и описе неких васпитно-образовних средстава.Верујемо да ће ова књига постати сталан приручник за непосредан рад у математичком образовању предшколске деце.

Странице << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 >>