Нове припреме и планови по новом програму за први и пети разред

У складу с новим програмима за први и пети разред основне школе припремили смо детаљно разрађене наставне припреме са уграђеним образовним стандардима и исходима, као и месечне и годишње оперативне планове.

Нове планове и припреме можете преузети у делу Приручници и припреме.

Нови уџбеници "Креативног центра" за пети разред основне школе

Прелистајте нове уџбенике "Креативног центра" за пети разред основне школе:

- Читанка

- Српски језик

- Математика - уџбеник

- Математика - збирка задатака

- Музичка култура

- Ликовна култура

- Географија

Нови уџбеници "Креативног центра" за први разред основне школе

Прелистајте нове уџбенике "Креативног центра" за први разред основне школе:

- Буквар

- Читанка 1

- Математика 1- уџбеник

- Математика 1- радна свеска

- Свет око нас 1 - уџбеник

- Свет око нас 1- радна свеска

- Ликовна култура 1

- Музичка култура 1

- Почетница - Шта све деца знају

Почетница - Чудна ми чуда

- Почетница -Пишем, пишем

- Почетница - Причам ти причу

Цене за нове уџбенике за први и пети разред по новом програму

Школе које желе да наруче уџбенике и приручнике Креативног центра за школску 2018/2019. годину могу то да учине помоћу наруџбенице.

Преузмите наруџбеницу за уџбенике и приручнике Креативног центра по новом програму за школску 2018/2019. годину овде:

• за први разред download
  • за пети разред download

Представљен пројекат "Развој дигиталних материјала за основну школу"

Данас је у Медија центру представљен пројекат „Развој дигиталних материјала за основну школу" који „Креативни центар" спроводи у сарадњи са експертима из Института за психологију уз подршку организације  „Хелветас Србија". У оквиру пројекта управо почиње тестирање дигиталних материјала „Креативног центра" намењених ученицима млађих разреда основне школе.

Имајући у виду да је концепт електронског учења и развијања дигиталних материјала релативно нов у Србији, овај пројекат је од великог значаја зато што омогућава сарадњу експерата и издавача, која је веома важна како би дигитални материјали за ученике били подршка смисленој провери знања и како би омогућили ефикасно учење.

Овим пројектом је омогућено студентима образовног модула с Филозофског факултета да прођу тренинг из области психолошких знања у вези с класичним и електронским уџбеницима, што су им омогућили експерти из Института, и да након тога обаве праксу у „Креативном центру" и оспособе се да активно учествују у креирању дигиталних материјала, као и да у завршној фази израде, са експертима Института, спроведу истраживање којим ће проверити квалитет, а пре свега искуства ученика у раду с развијеним дигиталним садржајима.

На конференцији су говорили Др Ивана Степановић Илић, директорка Института за психологију, Љиљана Маринковић, директорка издавачке куће „Креативни центар",  Мартин Диетз, руководилац организације „Хелветас Србија" и Милица Симић, студенткиња, учесница у пројекту.

Странице << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 >>